مشخصات فردی و زندگینامه
نام:سید مرتضی
نام خانوادگی:حسینی کمال آبادی
پست الکترونیک:s_m10397@yahoo.com
آدرس وب سایت:http://hoseinikamal.parsiblog.com
نخصص ها:فقه و اصول ، فلسفه ، ادبیات عرب

زندگی نامه

حجت الاسلام سید مرتضی حسینی کمال آبادی، استاد رسمی مقدمات و سطوح عالی حوزه علمیه قم می باشد. وی در سال 1392با تاسیس کانون ادبیات عربی فعالیت های فوق برنامه خود را آغاز نمود.

وی در سال 1392کانون ادبیات عربی را به هدف ترمیم و پیشرفت این دانش در حوزه علمیه تاسیس کرده است. در همین راستا سایت www.arabadib,ir و اولین کلیپ های اموزشی در زمینه متن خوانی و دانش لغت . اولین مجله ادبی حوزه در ادبیات عربی را به تولید رسانده است.

در سال 1393 موفق به برگزاری اولین سمینار نقش ادبیات عربی در فرآیند استنباط شد که بنا بر تشخیص برخی از چهره های ادبی، کم نظیر و استثنا بوده است، فیلم این سمینار به مدارس علمیه کشور ارسال شد.
وی با کانون را پیشرفت داد و در سال 1394 پژوهشکده ادیب فقه جواهری را در پارک علم و فناوری استان قم راه اندازی کرد و دومین سمینار نقش ادبیات عربی در فرآیند استنباط را برگزار کرد.
پژوهشکده ادیب فقه جواهری ویژه پژوهش های میان رشته ادبیات عربی و دانش فقه در جشنواره ملی شیخ بهایی در رشته علوم انسانی برگزیده شد و از وزیر علوم تحقیقات و فناوری لوح زرین گرفت.

وی کارگاه های روش تحقیق عمومی، فلسفه لغت و مدیریت در تحصیل را در مدارس علمیه استان قم با همکاری معاونت پژوهش حوزه برگزار کرده است.

از آثار قلمی وی می توان از کتاب های

1.تشنه دانش(مدیریت تحصیل در عالم طلبگی)

2. میراث خلیل ( مرجع شناسی دانش لغت عربی)

3. تبیین دلالت واژگان مبین حکم

4. ریشه های اعتقاد به احکام شرعی

و بیش از بیست عنوان مقاله نام برد.

از دیگر سمت های وی می توان از  کتابشناسی بخش عرفان مرکز کامپیوتری نور نیز یاد کرد.